Zo vind je innerlijke vrijheid, je hoort het in de Kloostercast

28 juni 2024

Zuster Monica Raassen is Kanunnikes van het Heilig Graf, een kloosterorde die leeft volgens de regel van Augustinus. Wat zegt de beroemde kerkvader Augustinus over het thema vrijheid? Zuster Monica vertelt hoe je meer vrijheid kan ervaren door stilte en gebed.

‘Leven in een klooster wordt vaak gezien als leven in een gevangenis. Je moet op vaste tijden bidden, je moet samen eten, werkzaamheden verrichten en je moet nog aardig tegen elkaar zijn ook’, vertelt zuster Monica Raassen in de Kloostercast.

“Toen ik nog in het klooster woonde kreeg ik vaak de vraag: ‘Je bent hier toch niet vrij om te doen wat je wilt?’ En dan stelde ik de wedervraag: ‘Hoe vrij ben jij dan?’”

Beluister hier deze aflevering:

Andere berichten

Ga naar de inhoud