Openkomen voor de liefde

20 december 2023

Leo Feijen

Ik heb een zwak voor Hein Blommestijn. Niet vanwege die opvallende glooiing in zijn hoofd, ook niet door zijn vele publicaties, maar wel omdat hij in de herfst van zijn leven voorleeft wat hij in zijn wetenschappelijke en spirituele zoektocht zo vaak heeft onderzocht. Hein laat het niet bij woorden over het avontuur met je naaste en met God, nee, hij geeft het voorbeeld door als pensioengerechtigde een nieuwe lente aan te durven. Met Ad Montem op Schiermonnikoog. Daarmee wijst hij de weg naar de toekomst van kerkelijk en religieus leven: de menselijke maat voor geloof op kleine plekken die weinig organisatie en hiërarchie behoeven. Tomas Halik denkt in zijn jongste boek dat dit de toekomst is van ons geloof: kloosterachtige locaties waar gasten stilte, gebed en gemeenschapszin ervaren.
Hein Blommestijn leeft de genade van een 80-jarige voor en houdt die niet voor zichzelf: hij laat ons delen in genade van het geloof. Zo leert hij ons allemaal dat je ook op hoge leeftijd jong van hart kunt zijn en betekenis mag geven aan de weg van zovelen. Daarmee feliciteer ik hem, daarom heb ik als uitgever van ganser harte deze mooie bloemlezing van zijn artikelen in Speling mogelijk gemaakt. Uit bewondering en genegenheid, omdat hij doet waar deze tijd behoefte aan heeft. Meer dan een uitlegger is hij als 80-jarige een geloofsgetuige geworden. Daarom is de derde kaars van de Advent voor hem. En daarom wordt dat licht hem door velen gegund, ook door bisschop Gerard de Korte die in ‘s-Hertogenbosch het tweede exemplaar van de bundel met de mooiste stukken van Hein Blommestijn in ontvangst nam. Zelf kreeg Hein het eerste exemplaar op zijn geliefde Schiermonnikoog.

Andere berichten

Ga naar de inhoud