‘Met schreiende ogen’

9 maart 2024

Op franciscaans.nu plaatsen ze regelmatig artikelen uit oudere nummers van Franciscaans Leven, omdat deze interessant en relevant blijven.

José van Aelst, ‘Met schreiende ogen. De passie in het leven van de tertiarissen’, Franciscaans Leven 95 (2012), 11-18.

Het lijden en sterven van Jezus was een centraal thema in de vroomheid van de Late Middeleeuwen, onder andere in de hervormingsbeweging van de Moderne Devotie. Geert Grote (†1384), de vader van deze beweging, beklemtoonde naar eigen zeggen in zijn preken overal en altijd het belang van de passie, omdat de mens die Jezus’ lijden steeds in zijn gedachten had, ook zelf gelijkmatig elke tegenspoed zou kunnen verdragen.

Lees het artikel hier

Verschenen in Franciscaans Leven

Andere berichten

Ga naar de inhoud