Kloosterlijke gastvrijheid – Hoeders van de stilte

26 januari 2023

“Er valt zoveel te leren uit benedictijnse traditie. Bijvoorbeeld om echt bewust ergens aan te gaan beginnen. Maar vooral bewust te stoppen. Dat was voor mij een ding. Dat is in het begin echt super lastig.” Marianne Heemskerk is regelmatig te gast in de Willibrordsabdij in Doetinchem. Ze vertelt wat de plek met haar doet.

Katholiekleven

De Willibrordsabdij breidde recent de gastenverblijven uit. Abt Vesseur vertelt over de gastvrijheid van het klooster. Waarom zetten de monniken de deuren open en verwelkomen ze hun gasten graag en van harte? En wat doet het met mensen als ze naar het klooster komen voor een retraite of verblijf? “Juist in de beslotenheid van ons kloosterleven zijn we ook een soort hoeders van de stilte.”

 

Andere berichten

Ga naar de inhoud