‘Hier was de uitvaartdienst van mijn moeder’

14 september 2023

Dit was maar één van de vele herinneringen die bezoekers aan de Fabianus en Sebastianus deelden met de vrijwilligers die als gastheer en gastvrouw aanwezig waren tijdens de Open Monumenten Dagen. De aanleiding om het gebouw in het programma op te nemen was het toekomstig gebruik als klimschool. De meeste bezoekers kwamen echter om herinneringen op te halen. Spontaan ontstonden soms emotionele gesprekken over de tijd dat het gebouw nog als kerk dienst deed. Een enkele bezoeker kwam van buiten Apeldoorn om aan zijn vrouw de plek te laten zien waar hij was opgegroeid en gevormd. Leerzaam. Het gebouw zal de komende maanden weer gesloten zijn. De vergunningen voor de aanpassingen moeten nog worden ingediend. De heropening wordt mogelijk pas voor de zomer van 2024 verwacht. De Fabianus en Sebastianus werd op 9 en 10 september door ruim 250 mensen bezocht.

Andere berichten

Ga naar de inhoud