Gebed voor Vrede in Oekraïne

8 juni 2023

Maandag, 5 juni, heeft de Gemeenschap van Sant’Egidio in heel de wereld voor het einde van de oorlog in Oekraïne gebeden en voor het openen van wegen van verzoening. Met dit bijzondere gebed wil Sant’Egidio de delicate vredesmissie van kardinaal Matteo Zuppi ondersteunen. Daarmee wil zij ook gehoor geven aan de oproep van kardinaal Jozef De Kesel, aartsbisschop van Mechelen-Brussel.

In Apeldoorn zal dit gebed op vrijdag 9 juni plaatsvinden in de Onze Lieve Vrouwekerk. Hierbij een dringende oproep om aan te sluiten bij dit gebed, ofwel fysiek, ofwel in gebed en gedachte. De laatste berichten over Oekraïne, over het opblazen van de belangrijke stuwdam in de rivier de Dnjepr en de verwoestende stroom water, brengen de vrede niet dichterbij. Maar toch moeten we blijven geloven en bidden dat vrede mogelijk is. Daarom is kardinaal Zuppi door de paus naar Oekraïne en Rusland gezonden om te bemiddelen. Deze bemiddeling vraag om ons gebed.

Vrijdag 9 juni, ingang Stationsstraat 13 Apeldoorn.

Andere berichten

Ga naar de inhoud