“Christenen mogen niet rondlopen met een lijkbiddersgezicht”

3 maart 2023

Dit mooie gebed wordt toegeschreven aan Franciscus van Assisi: christenen kunnen “vreugde brengen waar droefheid heerst”. Waarom? Omdat zij de heerlijkheid van Gods liefde aanschouwen.

Het evangelie van de Gedaanteverandering van Jezus op de berg Thabor lezen we jaarlijks op de tweede zondag van de vasten. Dat er ook een hoogfeest van de Gedaanteverandering is, op 6 augustus, geeft aan dat dit mysterie grote aandacht krijgt binnen de christelijke spiritualiteit.

Beiden hebben eveneens een berg beklommen en hebben er God ontmoet

Grote Godsontmoetingen vinden in het Oude Verbond altijd plaats op een berg. Ook Jezus bestijgt een berg, waar Mozes en Elia hem vergezellen. Beiden hebben eveneens een berg beklommen en hebben er God ontmoet

Lees verder op:

 “Christenen mogen niet rondlopen met een lijkbiddersgezicht” – Ignis webmagazine

Andere berichten

Ga naar de inhoud