25e missionaris uitgezonden door Fidesco Nederland

31 augustus 2023

De katholieke missieorganisatie Fidesco Nederland zendt per september 2023 haar 25e missionaris uit. Lianne Christ uit Echt, Limburg, (19) vertrekt naar Sihanoukville, Cambodja, waar zij een jaar lang Engelse les gaat geven op een middelbare school. Het project waar Lianne naar toe gaat, ligt in in Sihanoukville, in het zuiden van Cambodja, dichtbij de Golf van Thailand en wordt geleid door de Salesianen van Don Bosco. Deze gemeenschap van priesters heeft wereldwijd 14.000 leden die in 134 landen actief zijn, waaronder Cambodja. In Sihanoukville runnen zij onder andere een middelbare school voor tieners. Op deze school zal Lianne vooral Engelse les gaan geven. Daarnaast zal zij werkzaam zijn binnen een kleuterschool waar zij mag helpen als sociaal-cultureel begeleidster. “Het lijkt me nu al heerlijk om met hen te dansen en naschoolse sportactiviteiten te gaan organiseren”, aldus Lianne. Als derde gaat de Limburgse helpen op een hotelschool. Jongeren worden daar opgeleid om in een hotel te gaan werken. In Cambodja heeft niet iedereen het geld en de mogelijkheden om naar school te gaan. Daarom bieden de Salesianen van Don Bosco deze opleiding gratis aan zodat de jongeren wel scholing kunnen krijgen. In dit land zijn weinig leraren daarom zullen Fidesco-vrijwilligers hen daarin ondersteunen. Lianne vertrekt samen met de Franse Alix (24) die daar ook Engelse les gaat geven. Samen zullen zij een huishouden gaan delen. Alhoewel Lianne als vrijwilliger vertrekt, komen er heel wat kosten bij haar missie kijken: vliegtickets, verzekeringen, inentingen, verblijfskosten… zo’n € 17.000,- per professional. Fidesco zal deze kosten dragen. Als Franse NGO wordt Fidesco voor 1/3 gesubsidieerd door de Franse overheid, maar voor 2/3 zijn zij afhankelijk van de vrijgevigheid van vele mensen Sponsorbrief. Via een eenvoudig Tikkie of een (automatische) overschrijving zorgt u ervoor dat Fidesco haar werk kan blijven ondersteunen: www.fidesco.nl. Als tegenprestatie kunt u driemaandelijks een brief van Lianne ontvangen. Als u dit wilt, mag u uw adres aan Fidesco doorgeven via info@fidesco.nl

Andere berichten

Ga naar de inhoud