Vaticaan zamelt thermokleding in voor Oekraïne

16 december 2022

Het Vaticaan is een inzamelingsactie van thermokleding begonnen om mensen in Oekraïne door de winter te helpen. Kardinaal Konrad Krajewski, de pauselijke aalmoezener voor liefdadigheid, heeft een oproep gedaan om zoveel mogelijk thermoshirts voor mannen, vrouwen en kinderen naar het Dicasterie voor de Dienst van Naastenliefde van het Vaticaan op te sturen. 

“Het Oekraïense volk maakt een noodsituatie door die niet alleen verband houdt met de oorlog, maar ook met het gebrek aan elektriciteit, gas en de zeer strenge winterkou,” schrijft de kardinaal in zijn oproep van begin deze week. Wij kunnen hen deze Kerst helpen met de gift van thermische shirts, geschikt om de lichaamstemperatuur op peil te houden (de shirts waarmee u gaat skiën).” Krajewski vraagt iedereen die dat wil zich bij dit initiatief aansluiten “door de shirts te kopen en binnen een maand rechtstreeks naar dit Dicasterium te brengen of te verzenden, zodat ze zo snel mogelijk per vrachtwagen naar Kiev kunnen worden verzonden.”

Thermokleding kan worden gestuurd naar

Elemosineria Apostolica
Kardinaal Konrad Krajewski
Cortile Sant’Egidio
00120 Città del Vaticano

Andere berichten

Naar de inhoud springen