Laten we eer brengen aan Sint-Jozef

29 december 2022

Laten we eer brengen aan Sint-Jozef, aan het einde van een speciaal Jozefjaar. Paus Franciscus heeft dat jaar uitgeroepen omdat Jozef ons juist in de huidige crisis tot voorbeeld kan zijn. Hij leeft voor de deugden die ons kunnen dragen: stille dienstbaarheid, tedere liefde, gehoorzaamheid, trouw en de moed om je lot te aanvaarden en in de schaduw te leven. Anders gezegd: Sint-Jozef leeft voor hoe je het leven kunt heiligen zonder op te vallen. De benedictijner monnik Benoît Standaert geeft aan deze heiligheid een devotionele, theologische en pauselijke context. Daarmee wordt meer dan een uitroepteken achter het Jozefjaar gezet. Want in deze inspirerende en verrassende brochure wordt voor altijd een venster geopend. Daardoor krijgt Sint-Jozef de eer die hem toekomt. De foto op de cover is afkomstig van de Josephsberg, het klooster van de clarissen te Megen. Sint-Jozef is de patroon van hun klooster. Het betreft een keramiek plaquette van de heilige Jozef die aan de muur van de hostiebakkerij hangt. “Sint Jozef zorg” staat in de banderol onder zijn voeten, voor menig zuster een gevleugelde verzuchting op moeilijke momenten. De heilige Jozef wordt afgebeeld in zijn zuiverheid – gesymboliseerd door de lelie links van hem – en in zijn  zorgzaamheid – in zijn handen draagt hij een mand met eerste levensbehoeften voor zijn gezin.

Om te bestellen klik op onderstaande link:

Laten we eer brengen aan Sint-Jozef

Andere berichten

Naar de inhoud springen